فروشگاه اینترنتی کالامید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

اندروید ۱۳ رسما راهی گوشی‌های گوگل پیکسل شد

طی ماه‌های گذشته گوگل چندین نسخه‌ی بتا از اندروید ۱۳ را منتشر کرده و حالا بعد از مدت‌ها انتظار، کاربران گوشی‌های پیکسل می‌توانند نسخه‌ی پایدار این سیستم‌عامل را نصب کنند. به طور مشخص پیکسل ۴ و مدل‌های جدیدتر و همچنین پیکسل ۴a و مدل‌های جدیدتر قادر به نصب این نسخه هستند.

در مورد دیگر شرکت‌ها هم گوگل به نام چندین برند مانند سامسونگ، شیائومی، HMD و موتورولا اشاره کرده و گفته گوشی‌های واجد شرایط ساخت آن‌ها در ماه‌های آینده اندروید ۱۳ را دریافت می‌کنند. این یعنی به منظور خبردار شدن از تاریخ دقیق انتشار اندروید ۱۳ برای این گوشی‌ها، باید منتظر اطلاع‌رسانی شرکت‌های موردنظر بمانیم.

 تنها ۱۳.۳ درصد کاربران از اندروید ۱۲ استفاده می‌کنند!

ویژگی‌های جدید اندروید ۱۳

این نسخه از نظر ظاهری با تغییرات چندانی روبرو نشده و بیشتر تغییرات مربوط به پشت صحنه هستند. از میان تغییرات مهم می‌توانیم به گزینه‌های شخصی‌سازی بیشتر، پشتیبانی از بلوتوث LE، کنترل بیشتر برای مجوز‌ها و افزایش امکانات تبلت‌ها اشاره کنیم.

گفتنی است گوگل نسبت به سال‌های گذشته، این نسخه را زودتر از حد انتظار منتشر کرده است. به عنوان مثال اندروید ۱۲ سال گذشته در تاریخ ۲۷ مهر منتشر شد و اندروید ۱۱ در تاریخ ۱۷ شهریور به دست کاربران گوشی‌های پیکسل رسید.

منبع: Android Authority

0
دیدگاه‌های نوشته