فروشگاه اینترنتی کالامید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

اسکوئر انیکس بازی موبایلی Just Cause را لغو کرد

کمپانی اسکوئر انیکس (Square Enix) به تازگی بازی Just Cause: Mobile را لغو کرده و به زودی نسخه‌ی بتای آن را از گوگل پلی حذف خواهد کرد.

این پروژه به عنوان اولین اسپین‌آف سری اکشن و ماجراجویی Just Cause، اولین نسخه از این مجموعه است که توسط استودیویی غیر از آوالانچ (Avalanche) ساخته شده و توسعه‌ی آن به یکی از تیم‌های داخلی اسکوئر انیکس سپرده شده بود. اسکوئر انیکس در ابتدا این بازی را در اواخر سال ۲۰۲۰ با برنامه‌ریزی برای انتشار در سال ۲۰۲۱ معرفی کرد. با این حال با شروع همه‌گیری ویروس کرونا، بازی با تاخیرهای متعددی روبه‌رو شد. ناشر بازی در نوامبر ۲۰۲۱ نسخه‌ی دسترسی زودهنگام Just Cause: Mobile را برای پلتفرم اندروید عرضه کرد، اما انتشار آن به سنگاپور محدود شد. این نسخه در نهایت تا اواسط سال ۲۰۲۲ به چندین کشور دیگر در جنوب شرقی آسیا راه یافت.

حال طبق جدیدترین گزارش‌های منتشر شده، پس از چندین تاخیر، انتشار نسخه‌ی کامل بازی لغو شده است. نماینده‌ی شرکت سازنده از طرفداران برای حمایت آن‌ها از این پروژه تشکر کرده و افزود که اعلام لغو یک بازی هیچوقت آسان نیست. در این میان گفتنی است که اسکوئر انیکس قبلا تمام خریدهای درون برنامه‌ای بازی را در ۲۴ فوریه‌ی سال جاری بازپرداخت کرده است.

تصمیم برای لغو Just Cause: Mobile احتمالا تا حدی به دلیل مسائل تجاری اخیر ناشر آن بوده است. در ماه فوریه، اسکوئر انیکس کاهش نگران‌کننده‌ای را در فروش آثار خود در سراسر جهان گزارش کرد که در نهایت این شرکت را بر آن داشت تا تصمیماتی را نظیر جذب استودیوی Luminous Productions در ماه می اتخاذ کند.

در نهایت لغو بازی ذکر شده لزوما تاثیری بر آینده‌ی این سری نخواهد داشت چرا که در اواسط سال ۲۰۲۲، اسکوئر انیکس به توسعه‌ی بازی Just Cause 5 اشاره کرده بود و به سرمایه‌گذاران اطمینان داده بود که این مجموعه‌ی محبوب بخشی از قرارداد ۳۰۰ میلیون دلاری آن با کمپانی Embracer Group نیست. اسکوئر انیکس اخیرا شاهد فروش برخی از استودیوهای غربی و آی‌پی‌های خود به این کمپانی سوئدی بوده است.

منبع: Gamesindustry.biz

0
دیدگاه‌های نوشته