فروشگاه اینترنتی کالامید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

سگا شرکت سازنده‌ی انگری بردز را با رقم یک میلیارد دلار تصاحب می‌کند

سگا می‌تواند آماده خرید راویو اینترتینمنت (Rovio Entertainment)، توسعه‌دهنده فنلاندی سری بازی‌های پرندگان خشمگین (Angry Birds) باشد.

بر اساس گزارشی که سایت وال استریت ژورنال منتشر کرده است، به استناد به افرادی که از این شرایط و اخبار آگاه هستند، هلدینگ سگا سامی (Sega Sammy Holdings) در حال مذاکره برای خرید استودیو راویو در قراردادی به ارزش حدود ۱ میلیارد دلار است.

این گزارش حاکی از آن است که تا زمانی که مذاکرات شکست‌نخورده و به هر دلیلی به پایان نرسد، توافق ممکن است در عرض چند روز انجام شود. استودیو راویو پیش از این هدف خرید برای شرکت Playtika، یک توسعه‌دهنده موبایل، قرار گرفته بود. این شرکت در ماه ژانویه اعلام کرد که پیشنهادی را برای تصاحب راویو به قیمت ۸۱۰ میلیون دلار ارائه کرده است.

چند هفته بعد، استودیو راویو اعلام کرد که هیئت‌مدیره آن یک بررسی استراتژیک را آغاز کرده است و در حال وارد شدن به بحث‌های اولیه با شرکت‌های مختلف، از جمله Playtika است. با این حال، Playtika ماه گذشته اعلام کرد که مذاکراتش با راویو بدون توافق به پایان رسیده است. این یعنی این شرکت مانعی برای معامله سگا ایجاد نمی‌کند. به این ترتیب، به نظر می‌رسد که اکنون سرنوشت استودیو راویو به گونه‌ی دیگری رقم بخورد و این استودیو توسط شرکت سگا خریداری شود.

در ماه های اخیر، استودیو راویو در تلاش بوده تا یک مدل تجاری راحت پیدا کند که هم بازی محبوب پرندگان خشمگین و هم بقیه بازی‌های این مجموعه را در خود جای دهد. در ماه فوریه، این استودیو اعلام کرد که نسخه اندروید بازی پرندگان خشمگین را حذف می‌کند و نام نسخه iOS را تغییر می دهد و مدعی شد که محبوبیت این بازی بسیار موفق که در سال ۲۰۰۹ عرضه شد، بر تجارت دیگر بازی‌های آن‌ تأثیر گذاشته است.

Shawn Buckelew از استودیو راویو در سرور دیسکورد بازی توضیح داد که محبوبیت بازی پرندگان خشمگین که قیمت آن ۰.۹۹ دلار بدون ریزتراکنش است، «تاثیر منفی» بر دیگر بازی‌های آن داشته است. او در سخنان خود گفت: «اگر آن بازی‌های دیگر بهبود پیدا نکنند و رشد نکنند، چشم‌انداز کل شرکت تغییر می‌کند. ایجاد بازی‌های جدید یا کار روی پروژه‌های جدید سخت‌تر است. من مطمئن هستم که این چیزی نیست که شما بخواهید.»

به هر حال با توجه به این گزارش به نظر می‌رسد که این خرید قریب‌الوقوع باشد و خرید راویو اینترتینمت توسط شرکت سگا یکی از خرید‌های بزرگی بعدی صنعت بازی‌های ویدئویی باشد.

 

0
دیدگاه‌های نوشته