فروشگاه اینترنتی کالامید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

تاریخ معرفی گوشی‌های تاشو گلکسی زد فولد ۵ و زد فلیپ ۵ فاش شد

با توجه به تاریخ معرفی گوشی‌های گلکسی زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴، در ابتدا به نظر می‌رسید سامسونگ قصد دارد در همان محدوده‌ی زمانی از نسل جدید این گوشی‌ها رونمایی کند. اما حالا بر اساس جدیدترین گزارش‌ها، به نظر می‌رسد این گوشی‌ها زودتر از حد انتظار از راه می‌رسند. به طور مشخص گوشی‌های گلکسی زد فولد ۵ و زد فلیپ ۵ قرار است در تاریخ ۴ مرداد معرفی شوند و در تاریخ ۲۰ مرداد راهی بازار جهانی خواهند شد.

بنابراین اگر این تاریخ‌های مطرح شده صحت داشته باشند، سامسونگ تصمیم گرفته عرضه‌ی این گوشی‌ها را حدود دو هفته جلو بیندازد. اگرچه در نگاه اول تغییر دو هفته در محدوده‌ی زمانی چندان مهم به نظر نمی‌رسد، اما همین موضوع ممکن است خط تولید گوشی‌های موردنظر را با فشار زیادی روبرو کند. در این میان طبیعتا سامسونگ برای افزایش آمار فروش می‌خواهد دست به انجام چنین کاری بزند زیرا بعد از معرفی گوشی‌های سری آیفون ۱۵، گوشی‌های تاشو سامسونگ هم تا حدی زیر سایه‌ی آیفون‌های جدید قرار می‌گیرند.

بر اساس تحلیل‌های صورت گرفته، سال گذشته سری آیفون ۱۴ نقش مهمی در کاهش فروش گوشی‌های تاشو سامسونگ ایفا کرده‌اند و بنابراین امسال سامسونگ می‌خواهد فاصله‌ی بین عرضه‌ی گوشی‌های تاشو خود و آیفون‌های جدید را بیشتر کند. در رابطه با مراسم رونمایی از این گوشی‌ها گفته می‌شود که به جای سان فرانسیکو یا نیویورک که معمولا در این شهرها رویداد خود را برگزار می‌کرد، امسال رویداد رونمایی از گلکسی زد فولد ۵ و زد فلیپ ۵ را در پایتخت کره جنوبی برگزار خواهد کرد. در این زمینه دلیل واضحی ارائه نشده ولی احتمالا سامسونگ برای کاهش هزینه‌ها دست به انجام چنین کاری زده است.

در مورد این گوشی‌ها هم باید بگوییم که گلکسی زد فولد ۵ در حالت بسته شده، باریک‌تر از نسل قبلی خود است ولی از همان نمایشگر بیرونی ۶.۲ اینچی و نمایشگر داخلی ۷.۶ اینچی بهره می‌برد. در مورد زد فلیپ ۵ هم باید بگوییم که قرار است با نمایشگر بیرونی بزرگ‌تر با اندازه‌ی ۳.۴ اینچ روبرو شویم. هر دو گوشی دارای لولای جدیدی هستند که میزان چین‌خوردگی نمایشگر را کاهش می‌دهند و همچنین باید به بهره‌گیری از چیپست اسنپدراگون ۸ نسل ۲ هم اشاره کنیم.

در هر صورت در بازار گوشی‌های تاشو روز‌به‌روز رقبای جدیدی معرفی می‌شوند و حالا سامسونگ برای نگه داشتن سهم بازار خود با چالش‌های زیادی روبرو می‌شود. باید ببینیم آیا آمار فروش گوشی‌های تاشو سامسونگ در سال ۲۰۲۳ به طور قابل توجهی بیشتر خواهد شد یا نه.

منبع: GSMArena

0
دیدگاه‌های نوشته