فروشگاه اینترنتی کالامید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

سری گلکسی S23 احتمالا فقط با تراشه‌ی اسنپدراگون ۸ نسل ۲ عرضه می‌شود

مطابق معمول، در مورد گوشی‌های سری گلکسی S23 شایعات زیادی منتشر شده که برخی از این شایعات مربوط به تراشه‌ی موجود در این گوشی‌ها هستند. در رابطه با استفاده یا عدم استفاده از چیپست اگزینوس گزارش‌های ضد و نقیضی منتشر شده است. حالا مینگ-چی کو، یکی از تحلیلگران مشهور که بیشتر در زمینه‌ی اخبار اپل شهرت دارد، گفته که سامسونگ قصد دارد برای گوشی‌های سری گلکسی S23 فقط از چیپست اسنپدراگون ۸ نسل ۲ استفاده کند.

این یعنی در تمام بازارهای جهان، کاربران با مدل‌های مبتنی بر چیپست اگزینوس روبرو نخواهند شد. همانطور که احتمالا می‌دانید، سامسونگ سال‌هاست که برای گوشی‌های سری گلکسی S در کنار تراشه‌ی پرچم‌دار کوالکام، از تراشه‌ی اگزینوس هم استفاده می‌کند و در مناطق مختلف جهان، یکی از این دو مدل به دست کاربران می‌رسد. اگزینوس ۲۲۰۰ و اسنپدراگون ۸ نسل ۱ هر دو توسط سامسونگ تولید شده‌اند که ظاهرا کیفیت تولید تراشه‌ی کولکام پایین‌تر از حد انتظار مدیران این شرکت بوده و به همین خاطر مدل پلاس همین تراشه توسط TSMC تولید شده است.

گفته می‌شود اسنپدراگون ۸ نسل ۲ مانند نسل قبلی یک تراشه‌ی ۴ نانومتری خواهد بود و ظاهرا مدیران سامسونگ به این نتیجه رسیده‌اند که چیپست اگزینوس موردنظر آن‌ها نمی‌تواند کیفیت مشابه تراشه‌ی کوالکام را ارائه دهد. اگرچه سامسونگ به تازگی از آماده‌سازی خطوط تولید تراشه‌های ۳ نانومتری خبر داده، اما این خطوط تولید هنوز از نظر بازدهی در شرایط ایده‌آلی قرار ندارند و به همین خاطر نمی‌توانند جوابگوی تقاضای سری گلکسی S23 باشند. برخی کارشناسان بر این باور هستند که تولید انبوه تراشه‌های ۳ نانومتری سامسونگ اواخر سال میلادی جاری کلید می‌خورد که این یعنی سامسونگ حتی اگر بخواهد، برای سری گلکسی S23 نمی‌تواند از این خطوط تولید استفاده کند.

در هر صورت به نظر می‌رسد کاربران با اگزینوس ۲۳۰۰ روبرو نخواهند شد. البته یکی دیگر از افشاگران مدعی شده که سامسونگ توسعه‌ی این تراشه را رها نکرده ولی حتی اگر سامسونگ از این چیپست رونمایی کند، ممکن است برای سری گلکسی S23 مورد استفاده قرار نگیرد.

منبع: notebookcheck

0
دیدگاه‌های نوشته