فروشگاه اینترنتی کالامید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

به‌جای گلکسی S22 فن ادیشن، گلکسی S23 فن ادیشن عرضه می‌شود

اینطور که به نظر می‌رسد، سامسونگ قصد دارد اوایل سال آینده، از چهار مدل گوشی رونمایی کند. این درحالی است که همیشه سه مدل گوشی را شاهد بودیم. حال همین خبر، شایعه‌ی عرضه‌ی گوشی گلکسی S23 فن ادیشن را قوت بخشیده است.

در همین ابتدا باید یک ابهام را برطرف کنیم و آن هم این است که چرا می‌گوییم گلکسی S23 فن ادیشن و نه گلکسی S22 فن ادیشن؟ اگر خبرهای مربوط به پروژه‌ی گلکسی S22 فن ادیشن را دنبال کرده باشید، احتمالا می‌دانید که سامسونگ تصمیم گرفته از عرضه‌ی آن صرف نظر کند چرا که این گوشی از همان سخت‌افزاری بهره می‌برد که گلکسی S22 اولترا به آن مجهز شده است (پردازنده). سامسونگ اما امسال برای گلکسی S22 اولترا با استقبال بی‌نظیری مواجه شده به گونه‌ای که این گوشی توانست پرفروش‌ترین پرچم‌دار شرکت در سال ۲۰۲۲ لقب بگیرد.

به همین خاطر شرکت کره‌ای تصمیم گرفت سخت‌افزاری را که قرار بود برای گلکسی S22 فن ادیشن در نظر بگیرد، برای تولید تعداد بیشتری از گلکسی S22 اولترا ذخیره کند تا بتواند حداقل از لحاظ آمار هم که شده، وضعیت قابل قبولی در بخش پرچم‌دار داشته باشد. البته سودی که سامسونگ از فروش S22 اولترا کسب می‌کند به مراتب بیشتر از سودی است که مدل فن ادیشن برای شرکت به همراه دارد. به همین خاطر پروژه‌ی تولید گلکسی S22 فن ادیشن لغو و ظاهرا نام این گوشی هم به طور کلی حذف شد.

اما این کنسل شدن برنامه‌ی تولید S22 فن ادیشن بدان معنا نیست که شرکت می‌خواهد به طور کلی پروژه‌ی تولید گلکسی فن ادیشن را لغو کند. اینطور که به نظر می‌رسد، گوشی‌های این سری همچنان تولید خواهند شد اما مدلی که قرار است به عنوان جانشین گلکسی S21 فن ادیشن راهی بازار شود، دیگر S22 نخواهد بود، بلکه ظاهرا گلکسی S23 فن ادیشن نام خواهد گرفت.

این گوشی‌ها سود بسیار کم‌نظیری را از زمان عرضه تاکنون برای سامسونگ کسب کرده‌اند و طبیعتا حذف آن‌ها از خط تولید اصلا نباید کار منطقی و عاقلانه‌ای باشد. به گزارش The Elec، ظاهرا شرکت کره‌ای در تلاش است تا بتواند هر طور شده، پرچم‌دار اقتصادی بعدی خود را در سال ۲۰۲۳ راهی بازار کند.

سامسونگ در تلاش است تا گلکسی S23 اولترا را در تعداد ۱۳ میلیون دستگاه تولید و به فروش برساند. علاوه بر این‌ها، ظاهرا ۶٫۵ میلیون گلکسی S23 پلاس و ۸٫۵ میلیون گلکسی S23 هم در دست ساخت قرار دارند. اما این تمام ماجرا نیست. این آمار فعلا ۲۸ میلیون است در حالی که The Elec مدعی شده شرکت کره‌ای می‌خواهد امسال ۳۱ میلیون گوشی را در وهله‌ی نخست تولید و به فروش برساند. با این تفاسیر، باید ۳ میلیون نسخه از یک گوشی دیگر را هم به این مجموعه اضافه کنیم که جز گلکسی S23 فن ادیشن، نام دیگری به ذهنمان نمی‌آید.

حال جالب است بدانید اپل برای سری آیفون ۱۴، تولید و فروش چیزی در حدود ۹۰ تا ۱۰۰ میلیون دستگاه را مد نظر دارد که با یک مقایسه‌ی خیلی سطحی می‌توان نتیجه گرفت که تا چه اندازه آیفون‌ها در بین کاربران محبوبیت دارند و تقاضا برای آن‌ها بالاست. البته که سامسونگ بخش بزرگی از سود خود را از فروش گوشی‌های سری گلکسی A بدست می‌آورد و باید آن‌ها را هم در آمار محاسبه کرد، اما به صورت کلی می‌بینیم که پرچم‌داران سامسونگ در مقایسه با پرچم‌داران اپل، فروش خیلی زیادی ندارند.

آمار فروش گوشی‌های هوشمند هم امسال اصلا آنطور که باید نبوده است. از یک طرف تورم و رکود اقتصادی، از طرفی دیگر جنگ و درگیری بین روسیه و اوکراین که همگی دست به دست هم داده‌اند تا زنجیره‌ی تأمین و در نتیجه شرکت‌های سازنده‌ی گوشی‌های هوشمند، دچار مشکل شوند. حال باید دید این وضعیت تا کی به همین شکل ادامه پیدا خواهد کرد.

منبع: NotebookCheck

0
دیدگاه‌های نوشته