فروشگاه اینترنتی کالامید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

سامسونگ پتنتی از یک محصول با دو نمایشگر را ثبت کرد

سامسونگ به‌تازگی یک پتنت را از محصولی با دو نمایشگر به ثبت رسانده که یک سرنخ از اهداف احتمالی این شرکت کره‌ای در آینده به ماه می‌دهد.

پتنتی که سامسونگ در سازمان جهانی مالکیت فکری به ثبت رسانده نشان می‌دهد این شرکت کره‌ای احتمالا می‌خواهد در آینده یک گوشی با دو نمایشگر را تولید کند. محصولی که شیاهت زیادی با شیائومی ۱۱ اولترا دارد. اگر به خاطر داشته باشید، نماینده‌ی شیائومی روی پنل پشتی خود یک نمایشگر ثانویه هم دارد که شیائومی آن را برای چک کردن اعلانات و ساعت و تاریخ روی پنل پشتی گوشی تعبیه کرده است.

حالا می‌بینیم که سامسونگ هم پتنتی از یک محصول با همین طراحی را به ثبت رسانده است اما با اندکی تفاوت. به این صورت که وقتی نمایشگر تعبیه شده روی پنل پشتی گوشی خاموش می‌شود، گویا هیچ نمایشگری در آن قسمت وجود ندارد چون کاملا هم‌رنگ پنل پشتی می‌شود.

حال جالب است بدانید در بین شرکت‌های معروف فعال در زمینه‌ی تولید گوشی، این ایده نخستین بار به ذهن یک شرکت چینی خطور کرد. در سال ۲۰۱۸، ZTE از گوشی نوبیا X رونمایی کرد. این گوشی از نمایشگر ۶٫۲۶ اینچی LCD با وضوح ۱۰۸۰ × ۲۲۸۰ بهره می‌برد که به لطف کاهش چشمگیر حواشی، ۹۳٫۶٪ از پنل جلویی را تشکیل می‌داد. ZTE توانست به چنین میزانی از نسبت نمایشگر به بدنه برسد چرا که دوربین سلفی را از روی پنل جلو برداشت. اما در عوض، یک نمایشگر ۵٫۱ اینچی OLED با وضوح ۱۵۲۰ × ۷۲۰ روی پنل پشتی تعبیه کرد.

منبع: PhoneArena

0
دیدگاه‌های نوشته