فروشگاه اینترنتی کالامید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

سامسونگ شاید تعداد دوربین سری گلکسی A را از ۴ به ۳ برساند

اینطور که به نظر می‌رسد، سامسونگ می‌خواهد از سال بعد، تعداد دوربین گوشی‌های سری گلکسی A خود را یکی کاهش دهد تا از چهار به سه برسند.

سامسونگ چند سالی است که روی گوشی‌های میان‌رده‌ی سری گلکسی A خود از چهار دوربین استفاده می‌کند. غالبا این دوربین‌ها شامل یک مورد اصلی، فوق عریض، سنجش عمق و ماکرو می‌شوند اما در برخی مواقع شاهد اضافه شدن لنز تله‌فوتو هم به این گوشی‌ها بودیم. هرچند به صورت کلی، بسیاری از این گوشی‌ها روی پنل پشتی خود از همین چهار دوربین بهره می‌برند.

حالا اما یک خبرگزاری معتبر کره‌ای که با نام The Elec شناخته می‌شود، خبری را منتشر کرده مبنی بر اینکه سامسونگ می‌خواهد تعداد دوربین گوشی‌های سری گلکسی A را یکی کاهش دهد. این دوربین هم سنجش عمق خواهد بود و در گوشی‌هایی نظیر گلکسی A24، گلکسی A34 و A54 دیگر مورد استفاده قرار نخواهد گرفت. این یعنی در این سه گوشی شاهد استفاده از دوربین اصلی، ماکرو و فوق عریض خواهیم بود.

این منبع خبری همچنین اطلاعاتی را هم راجع به گوشی‌های میان‌رده‌ی نسل بعد سامسونگ منتشر کرد که در این میان، متوجه شدیم گلکسی A24 احتمالا دوربین اصلی ۵۰ مگاپیکسلی، فوق عریض ۸ مگاپیکسلی و ماکروی ۵ مگاپیکسلی خواهد داشت. به علاوه، متوجه شدیم ترکیب قرارگیری لنزها و اندازه‌ی سنسور آن‌ها در دو گوشی A34 و A54 هم به ترتیب به شکل ۴۸ + ۸ + ۵ و ۵۰ + ۵ + ۵ مگاپیکسل خواهد بود. این اعداد در نوع خود بسیار جالب بودند چون تقریبا می‌توانیم بگوییم بعید است سامسونگ برای گلکسی A54 که میان‌رده‌ی قدرتمندی هم به حساب می‌آید، از یک دوربین فوق عریض ۵ مگاپیکسلی استفاده کند اما برای دو گوشی گلکسی A34 و A24 از فوق عریض ۸ مگاپیکسلی بهره ببرد. این احتمال هم وجود دارد که اطلاعات منتشر شده راجع به سنسور فوق عریض این گوشی غلط املایی داشته باشد.

اینطور که به نظر می‌رسد، سامسونگ تصمیم گرفته دوربین تشخیص عمق را از گوشی‌های سری گلکسی A حذف کند تا بدین ترتیب هزینه‌ی ساخت آن‌ها پایین بیاید و از طرفی شرکت بتواند تمرکز بیشتری را روی بهبود کیفیت دوربین‌های دیگر نظیر دوربین اصلی بگذارد. نمی‌دانیم کاهش تعداد دوربین در گوشی‌های سری گلکسی A چه دلیل دیگری دارد اما هرچه که هست، به نظر می‌رسد سامسونگ دارد یک سری برنامه‌ریزی‌هایی انجام می‌دهد تا بتواند عملکرد گوشی‌های میان‌رده‌اش در امر عکاسی را بهبود ببخشد. اینطور هم که پیداست، ظاهرا بهبود کیفیت دوربین اصلی در دستور کار شرکت قرار دارد.

اما سوا از تمام این موارد، سنسور تشخیص عمق واقعا سنسور کاربردی و خوبی است که می‌تواند در برخی از زمینه‌ها نظیر حالت پرتره، فوکوس دوباره، پاک کردن اشیا اضافی از تصویر و بسیاری موارد خوب دیگر به کاربران کمک زیادی کند. اگرچه این موارد در ثبت یک تصویر زیبا اهمیت بسیار زیادی دارند اما اگر سامسونگ بخواهد این سنسور را از گوشی‌های آینده‌اش حذف کند، قطعا فکری به حال جایگزین آن خواهد کرد؛ یعنی احتمالا دوربین اصلی تمام این قابلیت‌ها را خواهد داشت.

با این حال این خبر هم فعلا در حد یک پیش‌بینی است و باید دید آیا در نهایت درست از آب در می‌آید یا خیر.

منبع: Android Authority

0
دیدگاه‌های نوشته