فروشگاه اینترنتی کالامید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

سامسونگ با دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی خود یک عکس ۶۱۶ متری چاپ کرد

طی ماه‌های گذشته گزارش‌های زیادی در مورد سنسور دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی سامسونگ منتشر شده است. اگرچه هنوز هیچکدام از گوشی‌ها از این سنسور بهره نمی‌برند، ولی موتورولا قصد دارد به زودی از یک گوشی مبتنی بر این سنسور رونمایی کند. حالا سامسونگ برای اینکه قدرت این سنسور را نشان دهد، یک تیزر تبلیغاتی در مورد قدرت آن منتشر کرده است.

در این تیزر شاهد اتصال دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی به یک برد هستیم که با استفاده از آن، یک عکس غول‌پیکر در ابعاد ۲۸ در ۲۲ متر چاپ شده است. این یعنی ابعاد عکس موردنظر حدود ۱.۵ برابر اندازه‌ی یک زمین بسکتبال است. یکی از مهندسان ارشد این پروژه گفته:«من همیشه می‌خواستم بدانم که با استفاده از دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی، ابعاد عکس چاپ شده چقدر می‌تواند بزرگ شود.»

در ادامه می‌توانید این تیزر را تماشا کنید:

سامسونگ در مورد فرایند استفاده شده برای ثبت این تصویر نوشته:«عکاس ابتدا نمایشگر را بررسی کرد تا ترکیب‌بندی مشخصی انتخاب شود. سپس مهندسان تنظیمات را برای بهینه‌سازی نوردهی و فوکوس تغییر دادند. پس از مشاهده‌ی حرکات گربه، گروه عکاسی از روش‌های مختلفی برای ثبت یک سری عکس استفاده کردند.» در نهایت عکس موردنظر با اتصال ۱۲ بخش جداگانه به یک تصویر چاپ شده‌ی غول‌پیکر تبدیل شده است.

در همین رابطه مقامات ارشد سامسونگ می‌گویند:«مهم‌ترین مزیت سنسور دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی این است که کاربران برای کراپ کردن و زوم کردن نگرانی کمتری خواهند داشت.» همچنین از سوی دیگر این مقامات بر این باور هستند که چنین سنسوری به‌زودی برای فیلمبرداری ۸K به یک گزینه‌ی ایدئال تبدیل خواهد شد.

این سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی در نهایت قرار است گروه‌های ۴ و ۱۶ تایی پیکسل‌ها را با هم ترکیب کند تا به صورت مصنوعی اندازه‌ی پیکسل‌ها افزایش پیدا کنند. این یعنی در حالت اول می‌تواند به عنوان سنسور ۵۰ مگاپیکسلی با پیکسل‌های ۱.۲۸ میکرونی و در حالت دوم به عنوان سنسور ۱۲.۵ مگاپیکسلی با پیکسل‌های ۲.۵۶ میکرونی انجام وظیفه کند.

منبع: Android Authority

0
دیدگاه‌های نوشته