فروشگاه اینترنتی کالامید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

متاورس سازندگان پابجی امسال راه‌اندازی خواهد شد

دنیای ارز دیجیتال (Crypto Currency) و ان‌اف‌تی (NFT) در حال گسترش است. سازندگان بازی نیز در جریان این موضوع بوده و در تلاش هستند تا از این موارد در عناوین خود استفاده کنند. به این شکل که قرار است از ارز دیجیتال به عنوان ارز داخل بازی استفاده کرده یا به نوعی ارزهای داخل بازی را تبدیل به ان‌اف‌تی بکنند. این چیزی است که انتظار می‌روند آینده گیمینگ باشد. با این حال روند پیشرفت ارز دیجیتال نشان داده که چندان هم قابل اطمینان نیست.

سال گذشته بود که شرکت سازنده بازی پابجی (PUBG)، شرکت کرفتون (Krafton)، اعلام کرد که قصد دارد وارد دنیای ارز دیجیتال و ان‌اف‌تی بشوند. در این مدت کرفتون روی دنیای متاورس (Metaverse) خود کار کرده و تصمیم دارد آن را امسال عرضه کند. نام این دنیا میگالو (Migaloo) بوده و ایده چندان جالبی به نظر نمی‌رسد.

مانند بسیاری از پروژه‌های دیگر ان‌اف‌تی معرفی این بازی نیز بسیار محو و غیر قابل فهم بود. این معرفی هیچ دیدگاه کاملی به طرفداران ارائه نداده و اطلاعات بسیار مبهمی را به مخاطبان نشان داد. با گذشت یک سال از معرفی این بازی همچنان وضعیت تغییر نکرده است. به این شکل که هنوز اطلاعات زیادی از این بازی وجود ندارد.

شرکت‌های سازنده میگالو نزدیک به ۳۶.۵ میلیون دلار برای ساخت این پلتفرم هزینه کرده‌اند. در میگالو سیستم دریافت به ازای ساخت (Create to Earn) وجود دارد. به این شکل که سازندگان می‌توانند در این متاورس چیزی که دوست دارند را ساخته و افراد دیگر با استفاده از ان‌اف‌تی آن را خریداری کنند.

بحث اصلی اینجاست که هنوز معلوم نیست چه چیزی در این دنیای مجازی قابل ساختن است. آیا می‌توان یک دنیای جدید طراحی کرد؟ آیا می‌توان یک کرکتر جدید ساخت؟ آیا قابلیت ساخت ابزار و پوشش مختلف برای کرکترها وجود دارد؟ اصلاً چرا باید یک نفر این موارد را خریداری کند؟

در حال حاضر تنها چیزی که کرفتون ارائه می‌دهد این است که شما در این پلتفرم می‌توانید معامله کنید. کرفتون حتی اعلام نکرده که چرا شما باید از این پلتفرم استفاده کنید. به دلیل اینکه دنیاهای متاورس دیگری نیز وجود داشته که سابقه زیادی هم دارند و امن‌تر هستند. سازندگان در یک مصاحبه گفتند که میگالو یک پلتفرم بسیار گسترده بوده که پتانسیل بسیار زیادی دارد. از طرفی یک سیستم دریافت به ازای ساخت جدید را به دنیای متاورس معرفی خواهد کرد.

سازندگان گفته‌اند که پاداش‌های این دنیای مجازی به حدی خوب هست که سازندگان ترغیب به ادامه کار در آن بشوند. همانطور که در ابتدا گفتیم هنوز این پروژه به طور کامل روشن نیست. پس باید صبر کرد و دید که تا انتهای امسال کرفتون قصد دارد اطلاعات بیشتری از آن عرضه کند یا نه.

منبع: PCgamer

 

0
دیدگاه‌های نوشته