فروشگاه اینترنتی کالامید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر اندرویدی از لانچر‌های iOS استفاده می‌کنند

یکی از بزرگترین تفاوت‌های سیستم‌عامل iOS اپل و اندروید گوگل این است که سیستم‌عامل متعلق به گوگل قابلیت شخصی‌سازی بیشتری را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. اما این قضیه ظاهراً در iOS 16 فرق می‌کند، زیرا اپل در سیستم‌عامل جدیدش امکان سفارشی‌سازی بیش از پیش را به کاربرانش ارائه خواهد کرد. بسیاری از کاربران اندرویدی علاقمند هستند تا محیط کاربری سیستم‌عامل iOS را تجربه کنند و بر همین اساس نیز لانچرهای iOS در چند وقت اخیر به طور قابل توجهی مورد استقبال این کاربران قرار گرفته است.

لانچر اندروید برنامه‌ای است که به کاربران اجازه می‌دهد صفحه‌ی اصلی گوشی خود را شخصی‌سازی کنند و به آن‌ها اجازه کنترل بیشتری بر نحوه‌ی سازمان‌دهی و تعامل با دیگر اپلیکیشن‌ها و انجام کارهای دیگر را می‌دهد. به زبان ساده‌تر، لانچرها به شما اجازه می‌دهند تا طراحی نرم‌افزار گوشی خود را تغییر دهید، اما برخلاف رام‌ها یا میان‌افزار‌ها، هیچ تغییر دائمی ایجاد نمی‌کنند.

لانچر اندرویدی که اخیراً طرفداران زیادی پیدا کرده، لانچر iOS 16 است که به گوشی‌های هوشمند اندرویدی اجازه می‌دهد ظاهر جدیدترین سیستم عامل گوشی هوشمند اپل را به کاربران ارائه دهد. نکته‌ی جالب اینجاست که هنوز سیستم‌عامل iOS 16 به طور رسمی عرضه نشده و فعلا در اختیار کاربران بتا قرار دارد. این اپلیکیشن از iOS 13 به کاربران اندروید کمک کرده تا از تجربه‌ی کاربری سیستم‌عامل iOS لذت ببرند و هر سال نیز به‌روزرسانی‌هایی مطابق با نسخه‌ی جدید iOS روی آن اعمال می‌شود.

باید اشاره کنیم که لانچر iOS 16 قابلیت‌های جدید این سیستم‌عامل نظیر داک، منوهای لمسی اجباری روی اپ‌ها و حتی مرکز کنترل را به گوشی‌های اندرویدی می‌آورد. این لانچر حتی با ارائه‌ ویژگی‌هایی که جزئی از iOS 16 نیستند، یک قدم فراتر می‌رود. برای مثال به کاربران اجازه می‌دهد اپلیکیشن‌ها را در کتابخانه دسته‌بندی کنند، نام اپ‌ها را تغییر دهند و انیمیشن‌های صفحه اصلی را شخصی‌سازی کنند.

جالب است بدانید که این اپلیکیشن بیش از ۵۰ میلیون بار از گوگل پلی دانلود شده و همچنین دیگر لانچری به نام Phone 13 Launcher نیز بیش از ۵۰ میلیون کاربر فعال دارد. لانچر iOS 16 همچنین آیکون‌های اپلیکیشن‌ها را با آیکون‌های iOS، مانند پیام‌ها (Messages)، یادداشت‌ها (Notes)، دوربین (Camera) جایگزین می‌کند. این لانچر حتی نماد Play Store را با نماد App Store اپل تغییر می‌دهد.

اگرچه اندروید همچنان محبوب‌ترین سیستم‌عامل در سراسر جهان به شمار می‌رود، اما نشانه‌هایی وجود دارد که برخی از کاربران اندروید در نظر دارند سیستم‌عامل iOS را جایگزین سیستم‌عامل گوگل کنند. محبوبیت لانچرهای iOS نشانه دیگری از علاقمندی بخش عظیمی از جامعه اندرویدی جهت مهاجرت به سیستم‌عامل iOS است.

منبع: newstodayjournal

0
دیدگاه‌های نوشته