فروشگاه اینترنتی کالامید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

محبوب‌ترین نرم‌افزار مدیریت رمز عبور دنیا هک شد!

LastPass یکی از مشهورترین ابزارها برای مدیریت رمز عبور محسوب می‌شود که بیش از ۲۵ میلیون کاربر از خدمات آن استفاده می‌کنند. حالا این شرکت رسما اعلام کرده که حدود ۲ هفته قبل هک شده و در جریان این هک بخشی از سورس کد (کد منبع) و اطلاعات فنی اختصاصی آن به سرقت رفته است.

مدیرعامل LastPass می‌گوید هیچ مدرکی دال بر وجود فعالیت‌های مخرب بیشتر وجود ندارد و هکرها به پسوردهای رمزگذاری شده‌ی کاربران دسترسی پیدا نکرده‌اند. باید خاطرنشان کنیم به لطف معماری استفاده شده از طرف این شرکت، پسورد اصلی ابزار مدیریت رمز عبور ذخیره نمی‌شود و در نتیجه هکرها نمی‌توانند به آن دسترسی پیدا کنند. بنابراین کاربران لازم نیست نگران باشند و نیازی به تغییر پسورد اصلی وجود ندارد.

باید خاطرنشان کنیم این اولین باری نیست که هکرها به سرورهای LastPass نفوذ پیدا می‌کنند و آخرین بار در سال ۲۰۱۵ چنین اتفاقی رخ داده است. در هر صورت همین که اطلاعات کاربران فاش نشده، خبر بسیار خوبی محسوب می‌شود اما از طرف دیگر اعلام نشده که دسترسی به کد منبع و اطلاعات فنی اختصاصی چه معنایی دارد. معمولا شرکت‌هایی که خبر هک شدن را اعلام می‌کنند، در این زمینه به جزئیات زیادی نمی‌پردازند و LastPass هم از این قاعده مستثنا نیست.

منبع: Forbes

0
دیدگاه‌های نوشته