فروشگاه اینترنتی کالامید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

اپل مدیر توسعه شاسی لامبورگینی را برای تیم خودرو خود استخدام کرد

اپل سال هاست که روی اولین وسیله نقلیه خود کار می کند. این شرکت که با ناامیدی ها و تاخیرها مواجه شده است، همچنان به تلاش و توسعه وسیله نقلیه خودران احتمالی خود ادامه می دهد.

آخرین نفر به تیمی که روی این پروژه فوق سری کار می کند کسی نیست جز لوئیجی تارابورلی که دو دهه با لامبورگینی کار کرده است. آقای تارابورلی رئیس بخش شاسی و دینامیک خودرو در سازنده سوپراسپرت ایتالیایی بود و طراحی خودروی آینده اپل را رهبری خواهد کرد.

اپل به وضوح تلاش های خود را با استخدام های بسیار متمرکز افزایش می دهد، آقای تارابورلی در میان بسیاری از پروژه های دیگر لامبورگینی روی اوروس، هوراکان و آوانتادور کار کرده است. او روی نسخه محدود آفرود هوراکان – استراتو کار کرد و روی مفهوم Asterion کار کرد. تجربه قبلی او در شاسی، هندلینگ، سیستم تعلیق، فرمان و سیستم های ترمز به وضوح به ورود اپل به مراحل نهایی طراحی خودرو اشاره می کند.

آقای تارابورلی به Desi Ujkashevic، رهبر سابق توسعه ایمنی خودرو از فورد می‌پیوندد که در ماه می امسال توسط اپل استخدام شد. تیم اپل در حال حاضر اولریش کرانز، رئیس سابق کانو و رئیس سابق بخش خودروهای الکتریکی BMW و همچنین استوارت باورز، رئیس سابق تیم خلبان خودکار تسلا را در اختیار دارد.

اپل بی سر و صدا در حال توسعه نه تنها خودرو، بلکه تیمی از افرادی است که در سال های آینده بخش خودروهای خود را هدایت خواهند کرد. برخی از بهترین مهندسان تسلا، ریویان، وایمو، ولوو و مرسدس بنز در حال حاضر روی پروژه‌ها کار می‌کنند و مدیران ارشد طراحی تسلا، مک لارن، پورشه و استون مارتین تجربیات ارزشمندی را به این بخش اضافه خواهند کرد.

تنها چیزی که در مورد طراحی این خودرو که قرار است در سال 2025 عرضه شود، می دانیم این است که به مسافران اجازه می دهد رو به روی یکدیگر سفر کنند. این شرکت اینقدر طول می کشد زیرا می خواهد ماشینی بدون فرمان یا هر کنترل دیگری داشته باشد، اولین وسیله نقلیه واقعاً خودمختار در جهان. چیزی که اپل می خواهد، لحظه ای دوباره برای آیفون است اما برای صنعت خودرو.

برخی از اعضای تیم در طول مسیر شرکت را ترک کردند، یعنی داگ فیلد، که رهبر اصلی پروژه بود و پس از ترک تسلا به شرکت پیوست و همچنین ایان گودفلو که متخصص هوش مصنوعی بود. در حال حاضر پروژه خودرو توسط کوین لینچ و جان جیاناندریا اداره می شود.

اپل از سال 2014 خودروی خود را توسعه داده است که فقط بزرگی کار را ثابت می کند. در طول مسیر تغییراتی به وجود آمد، رهبری جدید و حتی شایعاتی در مورد لغو شدن پروژه با هم. با وجود این، این شرکت به وضوح پیش می رود و از پیشرفت های اخیر فناوری در زمینه های هوش مصنوعی و رانندگی خودکار بهره می برد.

0
دیدگاه‌های نوشته