فروشگاه اینترنتی کالامید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

آیفون ۱۵ پرو مکس رکورد ضخامت حاشیه‌های نمایشگر را می‌شکند

یکی از مشهورترین افشاگران صنعت گوشی‌های هوشمند که با نام کاربری Ice Universe در توییتر فعالیت دارد، اعلام کرده که آیفون ۱۵ پرو مکس از نظر ضخامت حاشیه‌های نمایشگر رکورد جدیدی را از آن خود می‌کند. باید خاطرنشان کنیم این رکورد در حال حاضر در اختیار شیائومی ۱۳ قرار دارد و معمولا بیشتر اطلاعات ارائه شده از طرف این افشاگر به واقعیت تبدیل می‌شوند.

انتظار می‌رود هر دو مدل آیفون ۱۵ پرو از حاشیه‌های باریک‌تر نسبت به نسل قبلی خود استفاده کنند اما اگر یپش‌بینی این افشاگر به واقعیت تبدیل شود، به نظر می‌رسد مدل بزرگ‌تر که از نمایشگر ۶.۷ اینچی استفاده می‌کند، حاشیه‌های باریک‌تری خواهد داشت. همانطور که گفتیم، در حال حاضر این رکورد متعلق به شیائومی ۱۳ است که ضخامت ضخیم‌ترین بخش حاشیه‌ی نمایشگر آن به ۱.۸۱ میلی‌متر می‌رسد. اما ظاهرا اپل برای آیفون ۱۵ پرو مکس موفق شده حاشیه‌های نمایشگر آن را به ۱.۵۵ میلی‌متر برساند.

از سوی دیگر برای اینکه بهتر این تغییر را درک کنید، باید بگوییم که حاشیه‌های نمایشگر آیفون ۱۴ پرو ۲.۱۷ میلی‌متر است و از سوی دیگر گلکسی S23 اولترا با حاشیه‌های ۱.۹۵ میلی‌متری راهی بازار شده است. همانطور که احتمالا می‌دانید، معمولا ضخیم‌ترین بخش حاشیه‌ی نمایشگر، مربوط به قسمت پایینی آن است و سه جهت دیگر عمدتا ضخامت پایین‌تری دارند.

بنا به شایعات مطرح شده، حاشیه‌های هر چهار مدل آیفون ۱۵ کمی در لبه‌ها خمیده خواهند بود و در این زمینه اپل رویکرد استفاده شده برای سری آیفون ۱۱ را تکرار خواهد کرد. اما در این میان، ضخامت حاشیه‌های نمایشگر آیفون ۱۵ و ۱۵ پلاس تفاوتی با نسل قبلی نخواهد داشت. در ضمن باید خاطرنشان کنیم سال آینده تمام مدل‌های سری آیفون ۱۵ از همان نمایشگر‌های هم‌اندازه با نسل قبلی استفاده می‌کنند.

با توجه به اخبار مربوط به خمیدگی حاشیه‌ی نمایشگر مدل‌های سری آیفون ۱۵، به نظر می‌رسد این گوشی‌ها تا حدی مشابه اپل واچ سری ۷ و ۸ خواهند بود. در شایعات مطرح شده از طرف منابع مختلف آمده که مدل‌های پرو آیفون ۱۵ از فریم تیتانیومی استفاده می‌کنند و در ضمن تمام دکمه‌ها از نوع لمسی‌ها هستند؛ بنابراین این دکمه‌ها در صورت استفاده تکان نمی‌خورند. مطابق معمول هر ساله، این گوشی‌ها در ماه سپتامبر معرفی خواهند شد و تا آن زمان بدون شک با صد‌ها خبر در مورد این گوشی‌ها روبرو می‌شویم.

منبع: MacRumors

0
دیدگاه‌های نوشته