فروشگاه اینترنتی کالامید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

رم آیفون ۱۴ پرو سریع‌تر از نسل قبلی است

خبرگزاری DigiTimes با انتشار یک گزارش، بار دیگر بر بهره‌گیری تمام مدل‌های آیفون ۱۴ از رم ۶ گیگابایتی مهر تایید زده و در ادامه به بهره‌گیری مدل‌های پرو از رم سریع‌تر اشاره کرده است. طبق این گزارش، مدل‌های پرو آیفون ۱۴ از رم LPDDR5 بهره می‌برند که سریع‌تر از استاندارد‌های قدیمی‌تر است. گفتنی است سری آیفون ۱۳ از رم‌های مبتنی بر استاندارد LPDDR4X استفاده می‌کنند و مدل‌های معمولی آیفون ۱۴ هم مبتنی بر همین رم‌ها هستند.

اما برخلاف مدل‌های معمولی آیفون ۱۳ که از رم ۴ گیگابایتی استفاده می‌کنند، اپل برای نسل بعدی این گوشی‌ها رم ۶ گیگابایتی را در نظر گرفته است. در ضمن همانطور که احتمالا می‌دانید، امسال فقط مدل‌های پرو با چیپست جدید A16 راهی بازار می‌شوند و مدل‌های استاندارد بار دیگر با چیپست قدیمی A15 به دست کاربران می‌رسند.

در همین رابطه، یک گزارش دیگر به افزایش سفارش قطعات موردنیاز برای سری آیفون ۱۴ پرداخته است. این در حالی است که فروش گوشی‌های اندرویدی پایین‌تر از حد انتظار است و شرکت‌ها سفارش مربوط به قطعات آن‌ها را کاهش داده‌اند. گفته می‌شود اپل تنها شرکتی است که طی ماه‌های اخیر با کاهش فروش روبرو نشده و فروش آیفون نسبت به سال گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

اپل در ابتدا خود را برای کاهش تقاضا برای آیفون ۱۴ آماده می‌کرد اما فروش بالای سری آیفون ۱۳ در ماه‌های اخیر، انگیزه‌ی کافی برای افزایش تولید سری آیفون ۱۴ ایجاد کرده است. البته شیوع دوباره‌ی کرونا در چین بار دیگر برای اپل دردسر ایجاد کرده است. خبرگزاری بلومبرگ گزارش داده که تعدادی از کارخانه‌های اپل در شهر شنژن چین به مدت یک هفته باید فقط با حضور کارگران ساکن در آن منطقه به فعالیت خود ادامه دهند.

البته این کارخانه دومین مرکز بزرگ تولید آیفون در چین محسوب می‌شود و بزرگ‌ترین کارخانه در شهر ژنگژو قرار دارد. با وجود این محدودیت، سخنگوی شرکت فاکس‌کان که وظیفه‌ی تولید آیفون را بر عهده دارد، اعلام کرده که وضعیت تولید آیفون در حالت نرمال قرار دارد. اما با توجه به اینکه فقط حدود دو ماه دیگر شاهد رونمایی از سری آیفون ۱۴ خواهیم بود، ممکن است به دلیل این چالش‌ها، عرضه‌ی این گوشی‌ها در ابتدا با مشکل روبرو شود.

منبع: MacRumors

0
دیدگاه‌های نوشته