فروشگاه اینترنتی کالامید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

چگونه از قابلیت دوربین دوگانه اینستاگرام استفاده کنیم؟

اینستاگرام حدود یک ماه قبل از قابلیت Dual Camera یا دوربین دوگانه رونمایی کرد که برای استوری‌ها می‌توانید از آن بهره ببرید. اما این قابلیت دقیقا چیست و چگونه می‌توان از آن بهره برد؟

این قابلیت به زبان ساده شما به اجازه می‌دهد که به طور همزمان با دوربین سلفی و اصلی عکس بگیرید. در نتیجه عکسی با دوربین اصلی ثبت شده بخش بزرگی از کادر را پوشش می‌دهد و در سمت راست بخش فوقانی (یا هر بخش دیگری که دوست دارید آن را قرار دهید) هم می‌توانید عکس سلفی خود را مشاهده کنید.

اینستاگرام این قابلیت را در پاسخ به محبوبیت زیادی اپ BeReal ارائه داده است. این اپ روزی یک بار برای کاربران نوتفیکیشن ارسال می‌کند تا از وضعیتی که در آن هستند، یک عکس با دوربین اصلی و سلفی ثبت کنند. همچنین در حال حاضر اینستاگرام مشغول آزمایش قابلیت مشابه نوتیفیکیشن‌های ناگهانی BeReal است.

چگونگی استفاده از دوربین دوگانه اینستاگرام

  • اپ اینستاگرام را باز کنید و سپس در نوار بالایی روی آیکن مثبت قرار گرفته کنار عکس پروفایل خود ضربه بزنید.
  • در مرحله بعدی گزینه camera را انتخاب کنید. بعد از باز شدن این بخش، در بخش کناری می‌توانید ردیفی از قابلیت‌های مختلف را مشاهده کنید که باید روی آیکن فلش به سمت پایین ضربه بزنید و در نهایت گزینه‌ی Dual را انتخاب کنید.
  • با این کار، یک مستطیل کوچک به نمایش درمی‌آید که مربوط به دوربین سلفی است.
  • با نگه داشتن این مستطیل، می‌توانید به راحتی آن را در کادر جابجا کنید.
  • در نهایت با فشردن آیکن دوربین قادر به ثبت عکس در این حالت هستید.

 

  • این قابلیت چه کاربرد‌هایی دارد؟این مشخصه برای ثبت یک لحظه‌ی خاص و نشان دادن واکنش شما در همان لحظه عالی است. به عنوان مثال هنگامی که در یک کنسرت هستید، می‌توانید در کنار عکس اصلی، یک سلفی از خود را هم نشان دهید. همچنین برخلاف BeReal، از این مشخصه می‌توانید برای ضبط ویدیو و ریلز هم استفاده کنید. اگر مثلا برای اولین بار شاهد یک بنای تاریخی جذابی هستید، می‌توانید بنای موردنظر را در کنار شور و شوق خودتان نمایش دهید.باید خاطرنشان کنیم مانند دیگر ویژگی‌های جدید اینستاگرام، ممکن است این قابلیت برای برخی کاربران هنوز فعال نشده باشد و چنین چیزی کاملا طبیعی است. اما طبق گزارش‌ها، بخش قابل توجهی از کاربران این مشخصه را دریافت کرده‌اند.
  • منبع: MakeUseOf
0
دیدگاه‌های نوشته