فروشگاه اینترنتی کالامید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

چگونه گوشی سامسونگ را ریست فکتوری کنیم؟

اگر گوشی سامسونگ شما با مشکلات ریز و درشتی مواجه شده یا مثلا می‌خواهید آن را بفروشید، باید به فکر ریست فکتوری گوشی موردنظر باشید. با این کار تمام اطلاعات و داده‌های موجود در گوشی پاک می‌شود و به وضعیت روز اول برمی‌گردد. در ادامه به چگونگی انجام این کار می‌پردازیم.

چگونگی انجام ریست فکتوری

اگر گوشی شما با مشکل نرم‌افزاری جدی روبرو نشده، به راحتی و با مراجعه به به بخش تنظیمات قادر به بهره‌گیری از گزینه‌ی ریست فکتوری هستید. اما اگر به هر دلیلی نمی‌توانید چنین کاری را انجام دهید، باید از طریق «حالت ریکاوری» (recovery mode) چنین کاری را انجام دهید. حتی اگر گوشی شما روشن نشود هم امکان بهره‌گیری از این حالت وجود دارد. با توجه به اینکه این یک حالت پیشرفته محسوب می‌شود، فقط در صورتی که به بخش تنظیمات دسترسی ندارید از آن بهره ببرید.

به طور کلی هم توصیه می‌کنیم قبل از ریست فکتوری گوشی سامسونگ، از تمام اطلاعات مهم بک‌آپ تهیه کنید تا بعدا برای دسترسی به آن‌ها به مشکل برنخورید.

ریست فکتوری از طریق بخش تنظیمات

اول از همه راهی بخش تنظیمات گوشی سامسونگ خود شوید.

در بخش تنظیمات اسکرول کنید و سپس روی General Management ضربه بزنید.

در همین منو گزینه‌ی Reset را انتخاب کنید.

در صفحه‌ی Reset روی Factory Data Reset ضربه بزنید.

در انتهای این صفحه گزینه‌ی Reset را می‌توانید ببینید که باید روی آن ضربه بزنید.

در این بخش گوشی از شما می‌خواهد پین یا الگوی تعیین شده برای لاک اسکرین را وارد کنید و سپس فرایند حذف تمام اطلاعات آغاز می‌شود. اگر قبلا اکانت سامسونگ را به گوشی خود وصل کرده‌اید، از شما خواسته می‌شود پسورد اکانت موردنظر را وارد کنید.

بعد از تمام شدن این فرایند، مانند روز اول بعد از خرید، با پیام خوش‌ آمدگویی روبرو می‌شوید و می‌توانید استفاده از گوشی را آغاز کنید.

ریست فکتوری با حالت ریکاوری

اما اگر گوشی سامسونگ شما روشن نمی‌شود و یا در کل در زمینه‌ی نرم‌افزاری با مشکلات جدید روبرو شده، برای ریست فکتوری باید از حالت ریکاوری بهره ببرید.

برای بهره‌گیری از این روش، ابتدا باید گوشی خود را خاموش کنید. در زمانی که گوشی شما خاموش است، دکمه‌های افزایش صدا و پاور را به طور همزمان بگیرید. با این کار گوشی وارد حالت ریکاوری می‌شود.

اگر با انجام این کار گوشی وارد حالت ریکاوری نشد، ابتدا آن را به شارژر وصل کنید و سپس بعد از گذشت چند دقیقه، همین نگه داشتن دکمه‌های پاور و افزایش صدا را تکرار کنید.

بعد از ورود به این حالت، با استفاده از دکمه‌های تنظیم صدا می‌توانید گزینه‌های مختلفی را انتخاب کنید. در این منو باید به دنبال گزینه‌ی Wipe Data/Factory Reset بگردید. سپس با استفاده از دکمه‌ی پاور، گزینه‌ی موردنظر انتخاب می‌شود.

در صفحه‌ی بعدی باید گزینه‌ی Factory Data Reset انتخاب شود.

بعد از تمام شدن فرایند حذف اطلاعات، در همین منو گزینه‌ی Reboot System Now را انتخاب کنید تا گوشی بعد از ریستارت، به وضعیت عادی برگردد.

به همین سادگی و با بهره‌گیری از یکی از این دو روش، می‌توانید گوشی سامسونگ خود را ریست فکتوری کنید.

منبع: How To Geek

0
دیدگاه‌های نوشته