فروشگاه اینترنتی کالامید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

فروش بازی میراث هاگوارتز از ۱۵ میلیون نسخه گذشت

به گفته‌ی کمپانی برادران وارنر، فروش بازی میراث هاگوارتز از ۱۵ میلیون نسخه فراتر رفته و به درآمد بیش از یک میلیارد دلار دست پیدا کرده است.

آخرین آمار فروش بازی در نتایج درآمد سه ماهه‌ی اول این شرکت در سال ۲۰۲۳ اعلام شد که شامل سه ماه منتهی به ۳۱ مارس (۱۰ فروردین) می‌شود. این اثر اکشن و نقش‌آفرینی جهان باز در دو هفته‌ی اول پس از انتشار خود روی کنسول‌های نسل نهمی و رایانه‌های شخصی در ۱۰ فوریه، بیش از ۱۲ میلیون نسخه فروخت و ۸۵۰ میلیون دلار درآمد کسب کرد که از این نظر به بزرگترین بازی وارنر تبدیل شد.

به تازگی دیوید زاسلاو، مدیرعامل برادران وارنر دیسکاوری (Warner Bros. Discovery)، بیان کرده که میراث هاگوارتز تا به امروز بیش از ۱ میلیارد دلار در خرده‌فروشی‌ها درآمد کسب کرده و به بیش از ۱۵ میلیون نسخه فروش در سراسر جهان دست پیدا کرده است. این در حالی است که این آمار فروش تنها مختص نسخه‌های نسل نهمی و کامپیوتر بوده است. این پنجمین دارایی این شرکت با ارزش بیش از یک میلیارد دلار در کنار مرتال کامبت، گیم آو ترونز، سری بازی‌های لگو و دی‌سی است.

از طرفی جی‌بی‌ پرت (JB Perrette)، مدیر عامل پخش جهانی و بازی‌ها در کمپانی وارنر، انتشار میراث هاگوارتز را روی پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان مهم تلقی کرد و گفت که این شرکت به‌ طور قابل‌توجهی امید بیشتری به نسخه‌ی سوییچ آن نیز دارد:

ما عرضه‌ی بازی روی سوییچ را مساوی بزرگتر شدن جامعه‌ی طرفداران بازی می‌دانیم که به صورت بدیهی برای مخاطبان بسیار زیادی در سطح جهانی و در بازارهایی مانند ژاپن که نینتندو سهم بزرگی دارد، جذاب است.

گفتنی است که استودیوی سازنده‌ی بازی یعنی آوالانچ سافتور (Avalanche Software) پس از تقریبا دو ماه اولین پچ بزرگ بازی را با بیش از ۵۰۰ تغییر و حالت Arachnophobia Mode عرضه کرد. از طرفی در راستای اخبار مرتبط با وارنر، به نظر می‌رسد که این کمپانی در حال حاضر روی یک بازی کنسولی AAA معرفی نشده کار می‌کند.

میراث هاگوارتز در حال حاضر روی کنسول‌های نسل هشتم و نهمی پلی‌استیشن، ایکس‌باکس و رایانه‌های شخصی در دسترس است. این بازی در ۲۵ جولای (۳ مرداد) روی نینتندو سوییچ عرضه خواهد شد.

منبع: VGC

 

0
دیدگاه‌های نوشته