فروشگاه اینترنتی کالامید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

فروش سری هورایزن از ۳۲ میلیون نسخه گذشت

استودیوی گوریلا گیمز (Guerrilla Games)، به تازگی با انتشار آماری از یک نقطه‌ی عطف بزرگ در فروش سری هورایزن خبر داده است.

این استودیو که در سال ۲۰۰۳ تأسیس شد، به دلیل استفاده از سخت‌افزار پلی‌استیشن برای ایجاد بازی‌هایی با جلوه‌های بصری شگفت‌انگیز با استفاده از موتور باز‌سازی خود یعنی دسیما که توسط استودیوهای دیگری مانند کوجیما پروداکشنز نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، شهرت پیدا کرده است. گوریلا گیمز پس از مدت‌ها توسعه‌ی سری تیراندازی و اول شخص کیل‌زون، آن را کنار گذاشت و بازی نقش‌آفرینی و جهان باز هورایزن زیرو داون را در سال ۲۰۱۷ منتشر کرد.

این مجموعه داستان ایلوی (Aloy) به عنوان یک شکارچی را دنبال می‌کند که در دنیایی پساآخرالزمانی و تحت تسلط ماشین‌ها زندگی می‌کند. از زمان انتشار نسخه‌ی اول و موفقیت آن، این سری به مرور توسعه یافته و استودیوی سازنده دو بازی دیگر از آن یعنی دنباله‌ی بازی نخست با نام هورایزن فوربیدن وست و بازی واقعیت مجازی Horizon Call of the Mountain را منتشر کرده است.

گوریلا گیمز اخیرا برای جشن گرفتن بیستمین سالگرد خود، آماری از فروش کلی این مجموعه‌ی محبوب منتشر کرده است. طبق آمار منتشر شده این سری تاکنون ۳۲.۷ میلیون نسخه فروخته است و که سهم بازی هورایزن فوربیدن وست ۸.۴ میلیون نسخه بوده است. این استودیو همچنین اعلام کرد که میلیون‌ها نفر دیگر این دنباله را از طریق سرویس‌هایی نظیر پلی‌استیشن پلاس تجربه کرده‌اند. در بیانیه‌ای گوریلا گیمز آمده است:

از اینکه بخشی از این سفر باورنکردنی با هورایزن بودید، متشکریم. ما از این که جامعه‌ی ما در حال رشد است و افراد زیادی در سراسر جهان جایگاه خود را در بازی پیدا کرده‌اند، هیجان‌زده هستیم.

بسیاری از طرفداران گوریلا گیمز موفقیت این استودیو را در توییتر تبریک گفتند و پیش‌بینی کردند که نسخه‌ی سوم سری هورایزن احتمالا در آینده منتشر شود. برخی دیگر در حدس و گمان بودند که آیا سری کیل‌زون بازخواهد گشت یا خیر، اما به نظر می‌رسد که با توجه به موفقیت عظیم سری هورایزن و همچنین لو رفتن پروژه‌ی چند نفره‌ و معرفی نشده‌ی هورایزن که ممکن است در حال حاضر در حال توسعه باشد، گوریلا گیمز تمرکز خود را به این سری تغییر داده است. در نهایت صرف نظر از آنچه در حال حاضر در حال توسعه است، دیدن رشد این استودیو در ۲۰ سال گذشته، قابل توجه است.

منبع: Destructoid

 

0
دیدگاه‌های نوشته