فروشگاه اینترنتی کالامید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

گرافیک RTX 4060 احتمالا ۲۰٪ سریع‌تر از RTX 3060 خواهد بود

انویدیا قصد دارد در آینده‌ای نزدیک از کارت گرافیک RTX 4060 با ۲۰٪ سرعت بیشتر در مقایسه با نسل قبل یعنی RTX 3060 رونمایی کند.

انویدیا تاکنون RTX 4080 و RTX 4090 را راهی بازار کرده اما می‌دانیم قرار نیست این دو، تنها کارت‌های این سری باشند و به احتمال زیاد طی ماه‌های آتی مدل‌های بیشتری هم راهی بازار خواهند شد. یکی از این کارت‌ها RTX 4060 است که به عنوان مدل اقتصادی قرار است راهی بازار شود.

از آن‌جایی که کارت‌های سری RTX 40 توانایی بسیار بالایی در مقایسه با نسل قبل دارند، RTX 4060 هم به یکی از کارت‌های مورد انتظار به خصوص در بین گیمرها تبدیل شده اما اینطور که به نظر می‌رسد، قیمت آن قرار نیست به گونه‌ای باشد که انتظار می‌رفت.

به‌تازگی خبری از سوی یکی از افشاگران حوزه‌ی سخت‌افزار با نام کاربری harukaze5719 در توییتر منتشر شده که با توجه به آن باید بگوییم RTX 4060 قرار است از ۸ گیگابایت حافظه‌ی اختصاصی و ۲۸٪ هسته‌های پردازشی کودا بیشتر در مقایسه با RTX 3060 بهره ببرد. طبق اطلاعات موجود راجع به این محصول، کاربران باید انتظار داشته باشند عملکرد آن در مقایسه با نسل قبل چیزی در حدود ۲۰٪ بهتر باشد. بدین ترتیب از لحاظ قدرت پردازشی خام، RTX 4060 باید توانایی مشابه RTX 3070 داشته باشد.

نکته‌ی جالب اما اینجاست که برخلاف شایعات گذشته که از پرمصرف‌تر بودن گرافیک RTX 4060 در مقایسه با نسل خبر داده بودند، اینطور که به نظر می‌رسد این کارت چیزی حدود ۱۵۰ تا ۱۸۰ وات توان مصرفی خواهد داشت که در این صورت از این حیث کمی وضعیت بهتری از RTX 3060 دارد.

از آن‌جایی که انویدیا فناوری DLSS 3 را برای کارت‌های سری RTX 40 طراحی کرده، انتظار می‌رود RTX 4060 هم امکان پشتیبانی از آن را داشته باشد. این فناوری کمک می‌کند نرخ فریم بازی‌ها افزایش قابل توجهی داشته باشد.

طبق گفته‌های افشاگر یادشده، کارت گرافیک RTX 4060 باید در ماه ژوئن سال ۲۰۲۳ (حوالی تابستان سال آینده) با ۱۰٪ قیمت بیشتر در مقایسه با نسل گذشته راهی بازار شود. بدین ترتیب علاقه‌مندان به این محصول باید بهای RTX 3060 Ti را برای آن بپردازند.

از آن‌جایی که فعلا خبرهای کمی در رابطه با کارت گرافیک مورد انتظار انویدیا وجود دارد، توصیه می‌شود این اطلاعات را تا زمانی که جزئیات موثق‌تری از آن‌ها منتشر نشده در حد یک شایعه در نظر بگیرید.

منبع: NotebookCheck

0
دیدگاه‌های نوشته