فروشگاه اینترنتی کالامید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

سامسونگ می‌خواهد تعداد دوربین‌های گلکسی S24 اولترا را کاهش دهد

گلکسی S23 اولترا از نظر دوربین بدون شک یکی از بهترین گوشی‌های ۲۰۲۳ محسوب می‌شود. این گوشی از ۴ دوربین اصلی فوق‌العاده بهره می‌برد که که هر ۴ دوربین قابلیت فوکوس خودکار و فیلمبرداری ۴K با سرعت ۶۰ فریم در ثانیه را ارائه می‌دهند. حالا به نظر می‌رسد سامسونگ برای گلکسی S24 اولترا قصد دارد تعداد دوربین‌های اصلی را کاهش دهد.

یکی از افشاگران مشهور که با نام کاربری Ice Universe در توییتر فعالیت دارد، اعلام کرده که این گوشی با سه دوربین اصلی راهی بازار خواهد شد. ظاهرا قرار است یکی از دوربین‌های تله‌فوتو کنار گذاشته شود و کاربران برای زوم کردن باید به استفاده از یک دوربین بسنده کنند. گفته می‌شود دیگر شاهد استفاده از دوربین تله‌فوتو با زوم ۳ برابری نخواهیم بود و فقط دوربین پریسکوپی با زوم ۱۰ برابری در جای خود باقی می‌ماند.

اما در این میان چرا سامسونگ می‌خواهد چنین تصمیمی را عملی کند؟ هنوز در این رابطه نمی‌توانیم با قاطعیت زیادی صحبت کنیم ولی شاید سامسونگ می‌خواهد از دوربین پریسکوپی با زوم متغیر استفاده کند. این یعنی فقط یک دوربین، می‌تواند به عنوان دو دوربین زوم انجام وظیفه کند. همچنین اگر دوربین موردنظر قابلیت زوم پیوسته را داشته باشد، این یعنی صرفا برای زوم ۳ برابری و ۱۰ برابری با بزرگ‌نمایی اپتیکال روبرو نمی‌شویم بلکه در سطوح بین این دو عدد هم زوم اپتیکال ارائه می‌شود. این در حالی است که در حال حاضر برای زوم بین ۳ تا ۱۰ برابر، زوم دیجیتال استفاده می‌شود.

البته با توجه به اینکه بهره‌گیری از این فناوری هزینه‌ی بسیار بالایی دارد و تولید انبوه آن هم با چالش‌های زیادی همراه است، به احتمال زیاد سامسونگ برای مهم‌ترین پرچم‌دار خود چنین مشخصه‌ای ارائه نمی‌کند. از سوی دیگر ممکن است سامسونگ به این نتیجه رسیده باشد که گلکسی S24 اولترا به لطف سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی و چیپست بهتر، می‌تواند زوم ۳ برابری دیجیتالی را در حد زوم اپتیکال ارائه دهد. در هر صورت ماه‌ها تا معرفی این گوشی فاصله داریم و تا آن زمان صدها گزارش در مورد آن منتشر خواهد شد.

منبع: SamMobile

0
دیدگاه‌های نوشته