فروشگاه اینترنتی کالامید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

کال آو دیوتی متقلبین را با دشمنان خیالی سر کار می‌گذارد

اکتیویژن (Activision) به تازگی سیستم ضد تقبلی را تدارک دیده که متقلبین سری کال آو دیوتی را با دشمنان خیالی سر کار می‌گذارد.

این سیستم که توسط Team Ricochet، دپارتمان ضد تقلب کال آو دیوتی، طراحی شده، Hallucination نام دارد و دشمنان خیالی را در میدان دید متقلبان به وجود می‌آورد. البته این دشمنان توسط بازیکنان معمولی غیرقابل شناسایی هستند و نمی‌توانند روی آمار پایان مسابقه یا تجربه‌ی کلی بازی تأثیر بگذارند اما به طرق مختلف باعث گمراهی متقلبان می‌شوند.

گفتنی است که بازی این طعمه‌ها را در نزدیکی بازیکنان مشکوک قرار می‌دهد، بنابراین کسانی که به آن‌ها شلیک می‌کنند، بلافاصله خود را به عنوان متقلب معرفی می‌کنند. شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چرا Team Ricochet دسترسی متقلبان را بلافاصله مسدود نمی‌کند؟ در جواب این سوال باید گفت که این تیم هر روز بسیاری از متقلبان را بن می‌کند، اما این موثرترین اقدام در همه‌ی شرایط نیست. فناوری سیستم‌های تقلب به طور مداوم در حال پیشرفت بوده و گاهی اوقات بهتر است که قبل از هر اقدام قاطع و سریع، در مورد سیستم‌های موجود اطلاعاتی کسب کنید. اقدامات این چنینی به افراد معمولی اجازه می‌دهد تا بدون مزاحمت به تجربه‌ی بازی پرداخته و در حین جمع‌آوری داده‌های مهم، متقلبان را دور نگه می‌دارد.

تیم ذکر شده همچنین در حال استفاده از یک سیستم ضد تقلب دیگر به نام Quicksand است که سرعت حرکت متقلبان در بازی را کاهش می‌دهد یا آن‌ها را به طور کامل متوقف می‌کند. البته اکتیویژن با سر کار گذاشتن متقلبان به شیوه‌های مختلف غریبه نیست.

این شرکت قبلا بازیکنان معمولی را در چشم متقلبان نامرئی می‌کرد، متقلبین مشکوک را در برابر یکدیگر قرار می‌داد، سلاح‌های متقلبان را از کار می‌انداخت، حتی سلاح‌ها را از دست متقلبان حذف می‌کرد و در عین حال از مبارزات تن به تن جلوگیری می‌کرد. با این حال سیستم‌های تقلب به مرور تکامل می‌یابند و در این راستا، سیستم‌های ضد تقلب نیز باید تغییراتی داشته باشند.

منبع: Destructoid

 

0
دیدگاه‌های نوشته