فروشگاه اینترنتی کالامید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

بازگشت سریع و خشمگین (Fast X)

بالاخره انتظارها به پایان رسید و «فست ایکس» (Fast X) دهمین قسمت فرنچایز محبوب و پرطرفدار «سریع و خشمگین» (Fast & Furious) به سینما آمد. فیلم تازه‌ی یونیورسال ۶۷.۵۰ میلیون دلار در آمریکای شمالی فروخت و با کنار زدن «نگهبانان کهکشان بخش ۳» (Guardians of the Galaxy Vol. 3) و «نسخه‌ی سینمایی برادران سوپر ماریو» (The Super Mario Bros. Movie) رتبه‌ی اول جدول باکس آفیس را از آن خودش کرد. وضعیت «فست ایکس» در سایر نقاط دنیا هم خوب بود و با فروش بین‌المللی ۱۹۹.۸۰ میلیون دلاری، فروش کلش در سراسر جهان را به ۲۶۷.۳۰ میلیون دلار رساند.

جالب است بدانید این فیلم بعد از «نسخه‌ی سینمایی برادران سوپر ماریو» دومین افتتاحیه پرفروش امسال به حساب می‌آید. با این حال فروش داخلی «فست ایکس» نسبت به قسمت‌های قبلی افت محسوسی داشته مثلا «اف ۹» (F9) که در اوج همه‌گیری کرونا اکران شد در افتتاحیه تنها ۷۰ میلیون دلار در آمریکای شمالی فروخت. فروش افتتاحیه‌ی سایر قسمت‌های این مجموعه در آمریکای شمالی هم به این شرح است؛ «سرنوشت خشمگین» (The Fate of the Furious) 98 میلیون دلار، «خشمگین ۷» (Furious 7) 148 میلیون دلار و «سریع و خشمگین ۶» (Fast and Furious 6) 97 میلیون دلار.

با این همه تجربه ثابت کرده تقریبا ۷۵ درصد فروش بلیت‌های این فرنچایز اکشن محبوب توسط مخاطبانی که در کشورهای دیگری به غیر از آمریکا زندگی می‌کنند، تامین می‌شود. «فست ایکس» هم باید برای سوددهی همین روند را ادامه دهد؛ زیرا گران‌ترین فیلم فرنچایز به حساب می‌آید و بودجه‌ی ساختش ۳۴۰ میلیون دلار بوده. «فست ایکس» توسط لوی لتریر کارگردانی شده و ستاره‌هایی مثل وین دیزل، میشل رودریگز، تایریس گیبسون، لوداکریس، جیسون موموآ، ناتالی امانوئل، جوردانا بروستر، جان سینا و جیسون استاتهام در آن نقش‌آفرینی می‌کنند. در این قسمت دام توتورو و خانواده‌اش باید مقابل پسر انتقام جوی هرمان ریس (جیسون موموآ) ایستادگی کنند. تا لحظه‌ی نوشتن این گزارش برای فیلم امتیاز راتن تومیتوز ۵۴ از ۱۰۰ و متاکریتیک ۵۵ از ۱۰۰ به ثبت رسیده است.

0
دیدگاه‌های نوشته