فروشگاه اینترنتی کالامید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

اپل احتمالا قیمت آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس را افزایش می‌دهد

بر اساس گزارش خبرگزاری بلومبرگ، اپل در حال بررسی افزایش قیمت آیفون ۱۵ پرو و ۱۵ پرو مکس است. در حال حاضر آیفون ۱۴ پرو و ۱۴ پرو مکس با قیمت پایه ۹۹۹ و ۱۰۹۹ دلار به فروش می‌رسند. در این گزارش آمده که شرکت اپل برنامه‌ای برای تغییر مدل‌های آیفون ۱۵ و ۱۵ پلاس ندارد.

ظاهرا مدیران اپل بر این باور هستند که در سال جاری میلادی، می‌توانند ۸۵ میلیون واحد از گوشی‌های سری آیفون ۱۵ را راهی بازار کنند که از این نظر با تفاوتی نسبت به سری ۱۴ روبرو نخواهیم شد. اما ثابت ماندن آمار فروش در کنار افزایش قیمت مدل‌های پرو به این معناست که درآمد اپل به طور قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند. مدتی قبل در جریان انتشار آخرین گزارش مالی این شرکت، تیم کوک اعلام کرد که کاربران همچنان علاقه‌ی زیادی به آیفون‌ها دارند و به همین خاطر مشکل چندانی با قیمت این گوشی‌ها ندارند.

طبق شایعات و گزارش‌های منتشر شده، تمام مدل‌های سری آیفون ۱۵ با پورت USB-C به دست کاربران می‌رسند. همچنین دیگر خبری از ناچ معروف نخواهد بود و مدل‌های استاندارد و پلاس هم مانند مدل‌های پرو نسل قبلی با نمایشگر حفره‌دار معرفی خواهند شد. اپل برای مدل‌های پرو آیفون ۱۵ فریم تیتانیومی و چیپست ۳ نانومتری A17 را در نظر گرفته است. همچنین برای اولین بار، در آیفون ۱۵ پرو مکس یک دوربین پریسکوپی تعبیه شده است.

به لطف تغییرات صورت گرفته در خطوط تولید، حاشیه‌ی نمایشگر مدل‌های پرو کمتر از نسل‌ قبلی است. البته به دلیل همین تغییر، برخی افشاگران بر این باور هستند که میزان عرضه‌ی مدل‌های پرو آیفون ۱۵ در ابتدا پایین‌تر از حد انتظار خواهد بود. البته در گزارش جدید بلومبرگ در مورد این موضوع آمده که این مشکل در همان چند هفته‌ی ابتدایی تولید برطرف می‌شود و بنابراین تاثیر معناداری بر میزان عرضه نخواهد داشت.

منبع: MacRumors

0
دیدگاه‌های نوشته