فروشگاه اینترنتی کالامید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

اپل مپس شاید از سال آینده در نتیجه‌ی جست‌وجوها تبلیغات نشان بدهد

اینطور که به نظر می‌رسد اپل می‌خواهد از سال آینده در نتیجه‌ی جست‌و‌جوهای اپلیکیشن مپس (نقشه) تبلیغات به نمایش در بیاورد.

اگر به خاطر داشته باشید، چند وقت پیش بود که خبری منتشر شد مبنی بر اینکه اپل می‌خواهد در آینده‌ای نزدیک، در یک سری از اپلیکیشن‌های خود تبلیغات به نمایش در بیاورد. البته منظورمان از تبلیغات، نمونه‌های آزاردهنده‌ای نیستند که وقتی یک اپلیکیشن متفرقه را از فروشگاه دانلود می‌کنید برایتان به نمایش می‌گذارد. مثلا وقتی در سفر هستید و می‌خواهید به یک رستوران خوب در اطراف خود بروید، در نتایج جست‌و‌جوی خود، نام یک سری رستوران‌ها برایتان به صورت تبلیغات به نمایش در می‌آید.

اینطور که به نظر می‌رسد، یک سری از شرکت‌ها دارند به اپل پول می‌دهند تا شرکت آمریکایی هم نام آن‌ها را در نتایج جست‌و‌جو، بالاتر از همه به نمایش در بیاورد. این قابلیت قرار بود به اپلیکیشن کتاب پیش‌فرض اپل هم اضافه شود اما فعلا ظاهرا اپلیکیشن مپس هست که خیلی زودتر آن را دریافت خواهد کرد.

طبق گفته‌ی مارک گورمن، یکی از خبرنگاران ارشد وب‌سایت معتبر بلومبرگ، تیم توسعه‌دهندگان اپل دارند روی نسخه‌ای از اپلیکیشن مپس با امکان نمایش تبلیغات کار می‌کنند تا بدین ترتیب سال آینده آن را برای استفاده‌ی عموم در دسترس قرار دهند. پیش از این هم شنیده بودیم که شرکت یک نسخه‌ی داخلی از مپس را هم با امکان نمایش تبلیغات توسعه داده و در حال بررسی آن است تا بدین ترتیب تقریبا از این بابت که قرار است در سال آینده چنین چیزی را ببینیم، مطمئن باشیم.

البته اپل مپس نخستین اپلیکیشن اپل با امکان نمایش تبلیغات نخواهد بود چرا که وقتی اپ استور را هم باز کنید وضعیت به همین شکل است و در نتایج جست‌و‌جویی که انجام می‌دهید، تبلیغات به نمایش در می‌آید. به این صورت که توسعه‌دهندگان با پرداخت مبلغی به اپل، از شرکت درخواست می‌کنند اپلیکیشن یا بازی آن‌ها را در صدر جست‌و‌جوها قرار دهند. همین اتفاق قرار است در اپلیکیشن نقشه هم رخ دهد.

اینطور که به نظر می‌رسد، اپل می‌خواهد روی بخش تبلیغات خود بیشتر کار کرده و آن را گسترش دهد. در حال حاضر درآمدی که از این راه برای شرکت آمریکایی بدست می آید، حدودا ۴ میلیارد دلار است. اما با این حال تاد ترسی، رئیس بخش تبلیغات اپل به دنبال این است که این میزان را به ۱۰ میلیارد دلار در هر سال افزایش دهد. یعنی ۲٫۵ برابر رقمی که اکنون اپل دارد از این راه کسب می‌کند که با توجه به برنامه‌هایی که اپل دارد، شاید حتی از این میزان بیشتر هم بشود.

این امکان هم وجود دارد که تبلیغات به صورت بنری کوچک در اپلیکیشن‌های مختلف به نمایش در بیاید. مثلا نام یک رستوران وقتی که اپل مپس را باز می‌کنید، در گوشه‌ای از صفحه به نمایش در بیاید. حال باید منتظر ماند و دید برنامه‌ی اپل دقیقا چیست.

منبع: Gizmochina

0
دیدگاه‌های نوشته