فروشگاه اینترنتی کالامید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

آیفون ۱۵ احتمالا در چند کشور بدون درگاه سیم‌کارت عرضه می‌شود

بر اساس اعلام یکی از سایت‌های فرانسوی، به نظر می‌رسد تمام مدل‌های سری آیفون ۱۵ در این کشور بدون درگاه سیم‌کارت راهی بازار خواهند شد. این یعنی کاربران چاره‌ای جز استفاده از eSIM نخواهند داشت. اگر این شایعه به واقعیت تبدیل شود، احتمالا در چندین کشور اروپایی شاهد عرضه‌ی آیفون بدون درگاه سیم‌کارت خواهیم بود.

باید خاطرنشان کنیم در بیشتر کشورهایی اروپایی یک مدل از آیفون به فروش می‌رسد. به عنوان مثال مدل A2890 گوشی آیفون ۱۴ پرو که در فرانسه به دست کاربران رسیده، همان مدلی است که راهی بازارهای بریتانیا، ایرلند، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، اتریش، لهستان، هلند، بلژیک، دانمارک، فنلاند، نروژ، سوئد، سوییس و چندین کشور دیگر شده است.

همانطور که احتمالا می‌دانید، اپل سال گذشته تمام مدل‌های آیفون ۱۴ را برای بازار آمریکا بدون درگاه سیم‌کارت عرضه کرده و بنابراین کاربران آمریکایی این گوشی‌ها به ناچار باید از eSIM استفاده کنند. همچنین در صورتی که این کاربران از آمریکا خارج شوند، برای دسترسی به سیگنال و اینترنت موبایل باید از اپراتورهای مخابراتی که از این قابلیت پشتیبانی می‌کند، استفاده کنند.

اپل می‌گوید eSIM نسبت به سیم‌کارت‌های فیزیکی امنیت بسیار بیشتری دارد زیرا نمی‌توان آن‌ها را از بدنه‌ی گوشی بیرون آورد و در نتیجه بعد از دزدیده شدن، گوشی موردنظر راحت‌تر پیدا می‌شود. اپل اعلام کرده که در تنظیمات آیفون امکان قرارگیری هشت eSIM وجود دارد و بنابراین کاربران می‌توانند از ۸ اپراتور مختلف بهره ببرند.

بعد از عملی شدن این قابلیت برای مدل‌های آمریکایی آیفون، بسیاری از کارشناسان اعلام کردند که اپل تا چند سال دیگر به طور کامل قابلیت پشتیبانی از سیم‌کارت فیزیکی را برای آیفون‌ها کنار می‌گذارد. حالا با انتشار شایعه‌ی مربوط به حذف سیم‌کارت فیزیکی از بدنه‌ی سری آیفون ۱۵ در اروپا، به نظر می‌رسد اپل یک گام دیگر به این هدف نزدیک‌تر خواهد شد.

منبع: MacRumors

0
دیدگاه‌های نوشته