آیفون ۱۳ پرو در تست باتری DXOMARK، گلکسی اس ۲۱ اولترا را شکست داد

طبق نتایج جدید به‌دست‌آمده در تست باتری DXOMARK، آیفون 13 پرو با ۷۶ امتیاز بالاتر از اس 21 اولترا سامسونگ می‌ایستد.

اخیراً DXOMARK نتایج تست‌های خود از باتری آیفون 13 پرو را منتشر کرده است که نشان می‌دهد حتی باتری نسخه‌ی پرو آیفون 13 از گوشی‌هایی با باتری به‌مراتب حجیم‌تری مانند موتورولا Edge 20 پرو، گلکسی اس 21 اولترا و وان‌پلاس 9 پرو عملکرد بهتری دارد؛ البته هنوز از نظر طول عمر باتری برادر بزرگ‌تر خود، یعنی آیفون 13 پرو مکس را نمی‌تواند شکست دهد؛ چراکه این گوشی با ۸۹ امتیاز در جدول طولانی‌ترین عمر باتری گوشی‌های هوشمند در جایگاه سوم قرار دارد.

آیفون 13 پرو با ظرفیت باتری ۳،۰۹۵ میلی‌آمپرساعت، توانست با استفاده‌ی متوسط تا دو روز دوام بیاورد. به ادعای DXOMARK این آزمایش‌ها بر‌ اساس سناریوهای شبیه‌سازی‌شده از حالت مصرف واقعی و عادی کاربران است؛ البته دگزومارک نام این سری آزمایش‌ها را «Autonomy» یا «خودمختاری» گذاشته است.

 

آزمایش دیگری با نام «On the go» یا «در حال حرکت»، طول عمر باتری را در جابه‌جایی و سفر اندازه‌گیری می‌کند. اختصاص یک آزمایش به استفاده در حین جابه‌جایی منطقی است؛ چراکه عاملی مانند آنتن‌دهی مداوم در ارتباط با انتخاب شبکه، مصرف باتری را افزایش می‌دهد. در این آزمایش‌ها آیفون 13 پرو عملکردی بهتر از متوسط در بین دستگاه‌های رده‌ی پرچم‌داران یا دسته‌ی اولترا پریمیوم رتبه‌بندی‌های DXOMARK، از خود نشان داد.

در مورد سرعت شارژ شدن نیز باید گفت که آیفون 13 پرو برای رسیدن از صفر درصد به زمانی که نشانگر باتری ۱۰۰٪ را نشان دهد، به زمانی حدود یک ساعت و ۳۴ دقیقه نیاز دارد؛ البته برای فول شارژ شدن ۹ دقیقه‌ی دیگر نیز، لازم خواهد داشت. توصیه می‌شود کاربران تنها تا ۸۰٪ باتری دستگاه خود را شارژ کنند که در این صورت تنها به ۴۹ دقیقه زمان نیاز دارد.

حالت مصرف بهینه، جایی است که آیفون 13 پرو مکس هیچ رقیبی به خود نمی‌بیند و شاید عنوان کم‌مصرف‌ترین گوشی بازار را بتوان به‌راحتی به 13 پرو مکس نسبت داد. مصرف باتری به‌قدری خوب مدیریت می‌شود که برای پخش ویدئو آنلاین از‌ طریق وای‌فای یا پخش آفلاین ویدئو، کمترین جریان تخلیه می‌شود. در‌ واقع در کل پایگاه داده‌ی DXOMARK بهترین عملکرد از‌ آن آیفون 13 پرو مکس است.

اشتراک گذاری