فروشگاه اینترنتی کالامید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

آیفون ۱۳ و ۱۳ پرو مکس پرفروش‌ترین گوشی جهان در سه ماه نخست امسال بوده‌اند

باز هم آمار فروش گوشی هوشمند و باز هم صدرنشینی تکراری؛ طبق اطلاعات IDC، آیفون ۱۳ و ۱۳ پرو مکس پرفروش‌ترین گوشی سه ماه نخست لقب گرفتند.

گوشی‌های اپل معمولا هر سال به عنوان پرفروش‌ترین گوشی شناخته می‌شوند و امسال هم اصلا از قاعده مستثنی نبود. بار دیگر محصولی عنوان پرفروش‌ترین گوشی سه ماه نخست سال ۲۰۲۲ را از آن خود کرد که انتظارش را داشتیم؛ آیفون ۱۳. این در حالی است که گوشی یادشده فقط ۳ ماه برای فروش در دسترس قرار داشت. با این شروع قدرتمند، به نظر می‌رسد با پایان سال هم این آیفون ۱۳ باشد که عنوان پرفروش‌ترین گوشی کل سال را مال خود می‌کند.

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی موسسه‌ی IDC، آیفون ۱۳ در حالی توانست این عنوان را مال خود کند که اپل در بازه‌ی زمانی ژانویه تا مارچ از لحاظ تأمین قطعات با مشکل مواجه شد و نتوانست به آن اندازه که باید، آیفون تولید کند. همین موضوع سبب شد برخی‌ها تصور کنند امسال شرکت آمریکایی نمی‌تواند نماینده‌ی زیادی در لیست پرفروش‌ترین‌ها داشته باشد که می‌بینیم اصلا اینطور نیست. متأسفانه IDC اطلاعاتی راجع به آمار فروش دقیق این گوشی در یک یا چند بازار را مشخص نکرد، بنابراین از این بابت اطلاع دقیقی در اختیار نداریم.

در سه ماه نخست امسال، فقط سری آیفون ۱۳ توانستند چیزی حدود ۸۴٪ از سود بدست آمده از فروش آیفون‌ها را به خود اختصاص دهند. ۱۶٪ باقی مانده هم به لطف فروش آیفون SE 2022، آیفون ۱۲ و آیفون ۱۱ بوده است.

نتایج فعلی نشان می‌دهد آیفون ۱۴ می‌تواند عملکرد بهتری داشته باشد

اگر بخواهیم این چهار سالی را که گوشی‌های اپل موفق شدند در آن‌ها بیشتر از هر محصول دیگری لقب پرفروش‌ترین گوشی را مال خود کنند، مورد بررسی قرار دهیم، به یک نتیجه می‌رسیم؛ اپل توانسته اندازه‌ی درست نمایشگر را پیدا کند. اگر اینطور نبود، آیفون‌ها طی این چند سال اصلا موفق به فروشی به این میزان نمی‌شدند. البته فاکتور اندازه در کنار سایر موارد دیگر نظیر کیفیت خوب دوربین، قدرت بالای پردازنده، سیستم‌عامل خوب و… قرار می‌گیرد چون تمام این موارد جز اندازه در آیفون‌های مینی هم قرار دارد اما طرفدار خاصی ندارند.

آیفون ۱۴ هم با توجه به تمام این موارد، انتظار می‌رود فروش خوبی داشته باشد. هرچند این گوشی همان آیفون ۱۳ است، گفته می‌شود اپل قصد دارد در این محصول از همان تراشه‌ی A15 (یا به شکل نامحسوسی سریع‌تر)، همان طراحی، همان دوربین‌ها و همان قابلیت‌ها استفاده کند. البته یک تغییر مهم و البته تأثیرگذار، نام آن است که از ۱۳ به ۱۴ تغییر داشته و انتظار می‌رود به همین خاطر هم فروشی استثنائی داشته باشد

منبع: PhoneArena

0
دیدگاه‌های نوشته